טיפים לצילום החתונה הראשונה שלכם

טיפים לצילום החתונה הראשונה שלכם

צלמים רבים, חלקם אף עם ניסיון של לא מעט שנים, נמנעים מצילום חתונות. החשש הוא כפול: מצד אחד, האחריות שמוטלת על כתפיו של צלם באירוע שבו אין הזדמנות שניה לתקן. כלומר, אם פישלת – אין יום צילומים חדש למחרת שבו תוכל לנסות שוב, ובכל זאת מדובר כאן ביום החשוב ביותר של שני אנשים (ויותר). מהצד השני, אני יכול להעיד שאמרתי לעצמי לא פעם בתחילת הדרך שלצלם חתונה זו פרנסה ותו לא. נטולת הנאה, נטולת יכולת הבעה עצמית ואמנות.

אז למעלה מעשור עבר מאז החתונה הראשונה שצילמתי, ואני יכול לומר – החששות מיותרים ולא מבוססים על כלום מלבד פחד סתמי.

הנה כמה טיפים שאספתי, כדי לצלוח את צילום החתונה בפעם הראשונה:

 

הגיבוי האנושי – קחו צלם נוסף

הדרך הטובה ביותר להתגבר על מכשול האחריות היא ליצור גיבויים ותכנית ב׳ לכל תרחיש שלא יעלה. קחו איתכם צלם נוסף לאירוע, כך שאם פספסתם התרחשות מרכזית וחשובה במהלך החתונה – יהיה מי שיגבה אתכם, וכנ״ל לגבי זווית צילום: במהלך החופה למשל, תוכלו לצלם מכמה זוויות וכך לקבל חומר גלם מגוון ואפשרות בחירה גדולה בהמשך.

 

הגיבוי הטכנולוגי – זיכרון ומצלמה

הקפידו להגיע אל האירוע כשאתם מצויידים לפחות בשני כרטיסי זיכרון ניידים ובמחשב. במהלך החתונה ישנם רגעים ״דלי התרחשויות״ בהם יוכל צלם המשנה שלכם ללכת ולפרוק את החומר שצולם עד כה אל עבר התקן אחסון נייד (עדיף לפצל לשניים), וכך לגבות בשלבים. מומלץ לבצע פריקה שכזו 2-3 פעמים במהלך האירוע. בנוסף, בסיום האירוע מומלץ לנסוע בשני רכבים נפרדים (באחד אתם, בשני צלם המשנה) כאשר כל אחד נושא עמו התקן אחסון אחר (החומר על התקני האחסון זהה).

בנוסף, מומלץ בחום להצטייד מראש במצלמה חלופית, על כל מקרה שלא יבוא.

 

לצלם הכל – עד הפרט הקטן ביותר

מתוקף היותה אירוע חד פעמי כמו שכבר הוזכר, אל תחסכו בהקלקות על כפתור הצילום שלכם. צלמו כל פרט ופרט, מהקטן ביותר, ובמקרים רבים תופתעו לגלות כמה שפרטים שטותיים מהווים מוטיב כל כך מרכזי בפאזל השלם שמרכיב את החתונה, כזה שלא תוכלו לזהות באותה שניה שהוא מתרחש. הציפו את עצמכם בחומר גלם ובאפשרויות בחירה, במקרה הכי גרוע – לא תשתמשו בזה אח״כ.

 

יחסי אנוש – בכל זאת, חתונה

אלמנט מרכזי ביותר בצילום חתונות ואירועים בכלל הוא הקשר עם המשפחה, עם הזוג ועם האורחים כולם. חשבו על זה: אתם עומדים לבלות עם האנשים הללו כחצי יממה. הקפידו ליצור אווירה נעימה, קלילה, שתאפשר לכם להעביר את היום הזה בכיף וברוגע, לזכות בשיתוף פעולה מצד המשפחה והאורחים וכפועל יוצא – להפיק את המקסימום מהצילום. ככל שהאורחים יהיו בקרבתם וירגישו בנוח לידכם, כך יהיה לכם קל יותר לצלם אותם.