לימודי צילומי סטודיו ומשפחה

לימודי צילומי סטודיו ומשפחה

לימודי צילומי סטודיו ומשפחה

ישראלים רבים אוהבים לצלם ולתעד אירועים חשובים ומרגשים בחייהם, לדוגמה צילומי טבע במהלך טיולים בארץ ובחו"ל, צילום אנשים מעניינים במקומות שונים וכדומה. ישנם אנשים הבוחרים כבר בגיל מוקדם את עתידם המקצועי ומחליטים להפוך לצלמים מקצועיים, יש המגיעים לתחום לאחר שנים ארוכות בהן סבלו משחיקה בעבודה, או שהחליטו כי הגיע הזמן לשינוי בחיים ולמימוש עצמי.

אהבת הצילום משותפת לרבים בארץ ובכל העולם, כדי לרכוש ידע וניסיון מקצועי בתחום הצילום חשוב ללמוד את התחום, הקורס הבסיסי הוא צילום למתחילים, לאחר מכן אפשר לבחור קורסים מתקדמים יותר כמו צילומי חוץ ונוף, צילומי תדמית, עבודה בסטודיו, ליטוש ועיבוד תמונות בפוטושופ וכיוצא בזה.

לימודי צילום בקבוצות קטנות

כדי להקים סטודיו לצילום וליהנות מקריירה מאתגרת ומשגשגת חשוב ללמוד את תחום הצילום כדי להכיר היטב את מושגי היסוד, לשלוט בטכניקות הצילום ולתפעל במיומנות את הציוד. בתחילת הקורס רוכשים ידע בסיסי ומכירים את מושגי היסוד המלווים את הצלם לאורך כל דרכו המקצועית, למשל עדשות, צמצם, תאורה, מבזק, תריס וכדומה.

בקורס בסיסי ללימודי צילומי סטודיו ומשפחה מכירים ומתנסים מעשית בציוד הנמצא בכל סטודיו לצילום, בנוסף לומדים כיצד לצלם אנשים ופורטרטים, איך לפתח שפה אישית וכיצד יש להכין את הסטודיו לקראת צילומי משפחה, הריון, ילדים או צילומי תדמית ובוק בת מצווה. לאחר שרוכשים ידע וניסיון מעשי בטכניקות צילום ובציוד מקצועי לומדים כיצד לערוך וללטש תמונת בעזרת תוכנות גרפיקה מתקדמות כמו פוטושופ, כמו כן לומדים כיצד להכין את התמונה להדפסה.

במהלך הקורס מתמקדים גם בצילומי ילדים והריון, תחומים נדרשים ופופולריים המהווים חלק נכבד בעבודתו של הצלם המקצועי. ראוי לציין כי צילום משפחה בסטודיו מחייב ניסיון רב וציוד משוכלל, ישנן אסכולות שונות בתחום, חשוב להכין את הסטודיו מראש, ליצור אווירה מתאימה, להבין כיצד יש לעבוד עם ילדים ותינוקות כאשר הוריהם נמצאים ליד, ולמעשה כל צלם מפתח עם הזמן שפה ייחודית משלו.

כאשר בוחרים קורס מקצועי ללימודי צילומי משפחה וסטודיו חשוב לערוך סקר שוק כדי להשוות בין תוכניות לימוד שונות. מומלץ לבחור בקורס המונחה על ידי צלם מקצועי ומנוסה, עדיף בקבוצה קטנה ואינטימית כיוון שכך כל תלמיד זוכה ליחס אישי ויכול לשאול שאלות ללא הגבלה, לקבל טיפים חשובים ולזכות בביקורת בונה כדי להשתפר ולהתמקצע.

מטרת הקורס

לימודי צילומי סטודיו ומשפחה נועדו להקנות ידע רחב, מקיף ועמוק בעולם הצילום, להכיר את העבודה בסטודיו, להתמחות בצילום אנשים בכל הגילאים, לרבות תינוקות, ילדים ומבוגרים, להשתמש נכון בציוד הנמצא בסטודיו כדי לתעד במקצועיות מבעד לעדשת המצלמה את הדמויות שמצלמים, ולפתח שפה צילומית אישית וייחודית.

התלמידים בקורס רוכשים ידע רב, מתנסים בטכניקות צילום קלאסיות וחדשניות, לומדים כיצד לתפעל מצלמות שונות וציוד בסטודיו, לרבות מערכות תאורה, ובסיום הקורס אפשר להקים סטודיו ולהתמחות בצילומי משפחה, בצילומי תדמית ועוד.